Hokejisti Olimpije nemočni v dunajski prestolnici

24ur 08.01.2023

Ljubljanski hokejisti so po slabi seriji v decembru, ko so izgubili osem tekem, zdrsnili na predzadnje mesto prvenstvene lestvice. Za kanček upanja je poskrbel boljši začetek leta 2023, a so v petek pokvarili vtis z domačim porazom proti zadnjeuvrščenemu Vorarlbergu. Danes jih je čakala še težja naloga, obračun z Dunajčani, ki se borijo za mesta med prvih šest in s tem za neposredno uvrstitev v končnico. Na koncu so domači doživeli nov visok poraz s 4:1.

Domači so tekmo začeli v slogu večine zadnjih dvobojev in se hitro znašli v zaostanku, gostje so povedli v tretji minuti. Nadaljevanje je bilo boljše, domači bolj enakovredni, ubranili so se tudi prve prednosti tekmecev z igralcem več. A izrazitih priložnosti za izenačenje si niso pripravili, vratar Žan Us pa se je moral nekajkrat izkazati ob bolj nevarnih dunajskih strelih. A začetek druge tretjine je nakazal, v katero smer bo šla tekma. Že po nekaj sekundah je