Ema Klinec v Sapporu še enkrat druga

Svet24 08.01.2023  |  J.V./STA

Svetovni pokal se bo nadaljeval na Japonskem; skakalke se naslednji konec tedna selijo na srednjo skakalnico v Zao. Vrhunec sezone pa jih čaka na svetovnem prvenstvu v Planici, ki se bo pod Poncami začelo 21. februarja.

Smučarska skakalka Ema Klinec (227,3 točke) je na drugi tekmi za svetovni pokal v japonskem Sapporu ponovila sobotni uspeh in še enkrat zasedla drugo mesto. Zaostala je le za Norvežanko Silje Opseth (232,1). Slovenski uspeh je s petim mestom dopolnila Nika Križnar (217,6), med dobitnice točk pa se je uvrstila tudi Maja Vtič (94,3), ki je bila 30. Poleg Opseth in Klinec je na zmagovalnem odru danes končala še najboljša skakalka v svetovnem pokalu to zimo in nedavna