1100. točka Kopitarja ob zmagi Los Angelesa nad Edmontonom

RTV Slovenija 10.01.2023  |  M. L.

Potem ko so s 5:1 strli divizijskega tekmeca Vegas Golden Knights, so hokejisti Los Angelesa v noči na torek v Ligi NHL s 6:3 odpravili še Edmonton. Anže Kopitar se je vpisal med dobitnike točk.

Junaka tekme sta bila Kevin Fiala in Adrian Kempe, ključ do uspeha pa so Kalifornijci našli v odlični igri z igralcem več, saj so v power playu dosegli kar štiri od šestih zadetkov. Prvega sredi uvodne tretjine, ko je Fiala ob Kopitarjevi podaji zadel z desne strani, drugega že slabi dve minuti pozneje, ko je isti igralec iz bližine zadel na lovilko vratarja Stuarta Skinnerja. Do odmora je zaostanek Edmontona prepolovil Kailer Yamamoto, a v drugi tretjini so Kingsi