Dallasu ni pomagalo niti 43 Dončićevih točk

RTV Slovenija 10.01.2023  |  S. J.

Košarkarji LA Clippersov so brez večjih težav v svoji dvorani premagali Dallas s 113:101. Luka Dončić, ki se je po eni izpuščeni tekmi vrnil k Mavsom, je blestel s 43 točkami, 11 skoki in 7 podajami.

Gostitelji so bili sicer suvereni, saj so vodili od prve do zadnje minute, večji del z dvomestno razliko (največ za 22 točk), tako da zmaga nikoli bi bila vprašljiva. Luka Dončić v prvem polčasu ni bil pretirano razigran (12 točk), v drugem polčasu pa je eksplodiral (31 točk) in potrdil, da mu Clippersi enostavno ležijo. Proti tej ekipi ima najvišje povprečje (skoraj 33 točk). Višje povprečje proti eni ekipi imata le Wilt Chamberlain in Michael Jordan (ob