Luka Dončić prihranil najboljše za konec, a ... #video

SiolNET 10.01.2023  |  Rok Plestenjak, Š. L.

Košarkarji Dallasa so ostali praznih rok na gostovanju v Los Angelesu (101:113). Clippers so prevladovali, vodili od začetka do konca srečanja, in si v prvem polčasu priigrali prednost +22. Gostje iz Teksasa so se na krilih povratnika Luke Dončića, ki je kar 20 od 43 točk dosegel v zadnji četrtini, nekaj minut pred koncem približali na osem. Bližje ni šlo, tako da je Dallas vpisal drugi zaporedni poraz na turneji. Miami je na dramatični tekmi z Oklahoma Cityjem postavil nov rekord lige NBA, za najboljši

Liga NBA, 9. januar Los Angeles Clippers : Dallas Mavericks 113:101 (31:25, 69:47, 88:78) Leonard 33, N. Powell 27, Mann in Morris 12, Covington 9, Zubac 8, Batum in Wall 5; Dončić 43, Hardaway Jr. 16, Dinwiddie 13, Wood 12, Bullock 6 Učinek Luke Dončića: 43 točk (met za tri 3/9, met za dve 9/13, prosti meti 16/21), 11 sk., 7 as., 2 ukr. žogi, 3 izg. žogi v 43 minutah Vrhunci dvoboja v Los Angelesu: Dallas ni nikoli vodil na srečanju v Los Angelesu. Foto: Reuters