Vallerand: Naučili smo se iz poraza pred dvema letoma in gremo na Jesenice po naslov

RTV Slovenija 12.01.2023  |  A. G.

Marc-Olivier Vallerand je v torek zvečer dosegel najlepši zadetek sezone v Tivoliju. Na prvi finalni tekmi državnega prvenstva je bil zelo motiviran, ni pozabil grenkega poraza pred dvema letoma in v petek želi v Podmežakli osvojiti naslov.

Olimpija je na uvodni finalni tekmi odpravila Jesenice s 4:0. Vrhunec večera je bila mojstrovina 33-letnega Kanadčana ob koncu 44. minute. Nekateri navijači zeleno-belih so se kar prijeli za glavo, saj niso verjeli, da je plošček pristal tik pod prečko. To je bil njegov prvi zadetek v dvorani Tivoli v tej sezoni, izbral pa je idealen trenutek. Vallerand je celotno akcijo izpeljal za učbenike. Začel je v obrambni tretjini, spretno je uporabil ogrado in pridrsal v