LeBron pohvalil Dončića: "Vrhunski igralci potegnejo vrhunske poteze"

RTV Slovenija 13.01.2023  |  S. J.

Luka Dončić je bil znova odličen in odločilen dejavnik pri zmagi Dallasa, ki je potreboval kar dva podaljška, da je v Los Angelesu vendarle na kolena spravil Lakerse s 119:115. Dončić se je veselil že desetega trojnega dvojčka v sezoni.

Tekmo je končal s 35 točkami, 14 skoki in 13 podajami. Nekaj časa je kazalo na mirno zmago Dallasa, a gostitelji so v zadnji četrtini učinkovito podvajali Luko Dončića, ki mu v tem delu nikakor ni uspelo doseči koša. Vsaj prvih 11 minut in 54 sekund ne. Potem pa je Ljubljančan v svojem slogu vendarle zadel trojko in izsilil prvi podaljšek. Presenečen nad obrambo "Bil sem kar presenečen, da sem v tistem trenutku tekme ostal sam. Ne vem, zakaj me takrat niso tako