Oblak ostal brez zmage, Real Sociedad diha za ovratnik Real Madridu

SiolNET 14.01.2023  |  R. P.

V 17. krogu la lige je Atletico Madrid z Janom Oblakom remiziral na gostovanju pri Almerii (1:1) in zdaj ob odigrani tekmi več za vodilno Barcelono zaostaja 13 točk. Barcelona in Real, ki sta se v nedeljo v Savdski Arabiji udarila za superpokalno lovoriko, pa bosta obveznosti v tem krogu opravila šele v začetku februarja. Real Sociedad je v soboto premagal Athletic Bilbao s 3:1, Sociedad pa se je se (ob tekmi več) tretjemu Realu približal na tri točke zaostanka.

Špansko prvenstvo, 16. krog Sportal Barcelona se je poigrala z Realom in osvojila superpokal komentarji: 2 Atletico se je sicer z osvojeno točko, zdaj jih ima 28, vrnil med najboljše štiri, a v nedeljo spet ni navdušil. Na zadnjih šestih ligaških tekmah so varovanci Diega Simeoneja zmagali samo enkrat. Angel Correa je v 18. minuti dvoboja goste iz Madrida popeljal v vodstvo. Prednost je slabih 20 minut pozneje izničil El Bilal Toure in postavil končni izid