Izjemni Prescott popeljal Dallas do prve zmage nad Bradyjem

RTV Slovenija 17.01.2023  |  S. J.

Nogometaši Dallasa so na zadnji tekmi uvodnega kroga končnice Lige NFL v gosteh zlahka premagali Tampo Bay z 31:14. Blestel je podajalec Dak Prescott, ki je sodeloval pri vseh petih zadetkih.

Štirikrat je podal v končno cono, enkrat pa se je tja prebil še sam v vlogi tekača. Ob polčasu je bilo že 18:0, Kavboji pa so takoj v prvem napadu drugega polčasa povišali na 24:0. Zakaj so bili vsi zadetki vredni po le šest točk? Zgodilo se je nekaj izjemno redkega, saj je gostujoči izvajalec prostih strelov Brett Maher zgrešil prve štiri strele za dodatno točko (ki so skoraj samoumevne). Po 30 letih zmaga v gosteh Dak Prescott je odigral skoraj popolno tekmo,