Denver na Jokićevih krilih nadaljeval zmagoviti niz

SiolNET 18.01.2023  |  M. P.

Vodilna ekipa zahodne konference lige NBA Denver Nuggets je za sedmo zaporedno zmago s 122:113 premagala Portland Trail Blazers, ki je na zadnjih dveh tekmah razžalostil Dončićev Dallas. Prvi mož zmage je bil Nikola Jokić, ki je vknjižil nov trojni dvojček, 36 točk, 12 skokov in deset asistenc, na drugi strani je blestel Damian Lillard s 44 točkami. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar v dobrih 16 minutah igre ni prispeval koša.

Sportal Tatum popravil rekord Birda, nato je zablestel še LeBron James #video Portland je na gostovanje k vodilnemu moštvu zahoda Denverju prišel spodbujen z dvema zmagama nad Dallas Mavericks Luke Dončića. Do polovice srečanja se je dobro upiral favoriziranim gostiteljem, ki so na odmor odšli s šestimi točkami prednosti (76:67), a Nikola Jokić in druščina vodstva od takrat niso več izpustili iz rok. V zadnji četrtini so ga zvišali na +20 (119:99), na koncu pa