Atlanta v končnici dobila tekmo brez prave obrambe v Dallasu

RTV Slovenija 19.01.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so doživeli tretji zaporedni poraz. Na tekmi, kjer obe ekipi nista posvečali velike pozornosti obrambi, so izgubili proti Atlanti s 122:130. Luka Dončić je zbral 30 točk, 8 podaj in 4 skoke v 39 minutah.

23-letni Ljubljančan je sijajno odprl tekmo v American Airlines Centru, v prvi četrtini je dosegel 19 točk in navdušil očeta Sašo, ki je v družbi lastnika Mavericksov Marka Cubana spremljal srečanje. V nadaljevanju so ga Hawksi zelo dobro podvajali in ni prišel do lahkih metov. Met izza črte ni stekel (2/8), izgubil je tudi sedem žog. Christian Wood je prispeval 22 točk in 9 skokov, Spencer Dinwiddie je dosegel 20 točk, štirikrat je bil natančen izza črte. Trener