City na krilih sijajnega Mahreza od 0:2 do 4:2

RTV Slovenija 19.01.2023  |  A. G.

Nogometaši Manchester Cityja so na preloženi tekmi 7. kroga Premier lige ob odmoru zaostajali proti Tottenhamu z 0:2, v drugem polčasu pa so z imenitno predstavo napolnili mrežo gostov in osvojili vse tri točke (4:2).

Pep Guardiola je v sredo praznoval 52. rojstni dan in po koncu tekme na stadionu Etihad je bil zelo vesel, da so njegovi varovanci zaostanek za vodilnim Arsenalom znižali na pet točk. Tottenham sanjsko končal prvi polčas V prvem polčasu so imeli sinjemodri premoč, a jim ni uspelo zadeti. V 44. minuti je vratar Ederson slabo podal do Rodriga, žogo mu je odvzel Dejan Kuluševski in jo pospravil v mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Harry Kane na desni strani