Kampl s klopi pospremil remi svojih bikov proti Bayernu

24ur 20.01.2023

V derbiju 16. kroga nemške Bundeslige sta se RB Leipzig in Bayern München razšla brez zmagovalca (1:1). Bavarci so po prvem polčasu vodili, v 52. minuti pa je izid srečanja postavil Marcel Halstenberg. Kevin Kampl za domače bike ni igral.

Nemški nogometaši so končali več kot dva meseca dolg premor zaradi svetovnega prvenstva. V spomladanskem delu prvenstva morajo odigrati še dva kroga iz prvega dela, saj so v Nemčiji tekmovanje prekinili pred polovico sezone. Za uvod v leto 2023 sta se pomerila trenutno tretje- in prvouvrščena ekipa. Bayern je pred premorom nanizal šest zmag in se po slabšem začetku utrdil na vrhu lestvice, Leipzig pa je z 11. mesta napredoval na tretje. Bayern je tokrat že nastopil