Olimpija sredi druge tretjine povedla, nato pa popustila na Madžarskem

RTV Slovenija 20.01.2023  |  A. G.

SŽ Olimpija je bila v Szekesferhervarju dolgo enakovreden tekmec, v zadnji tretjini pa so aktualni podprvaki Lige IceHL zvišali ritem igre in se veselili zmage s 5:2. Zmaji so vse bolj oddaljeni od 10. mesta, ki vodi v dodatne kvalifikacije.

Ljubljančani so od 2. decembra dobili le eno tekmo v Ligi IceHL (1. januarja so premagali Asiago s 5:4), doživeli pa so kar enajst porazov. V finalu državnega prvenstva so zmaji dokazali, da so z naskokom najboljša ekipa v Sloveniji, Jeseničane so odpravili s 4:0 in 6:3. Dodero izenačil pred koncem prve tretjine Gostitelji so povedli že v 2. minuti. Aljoši Crnoviču ni uspelo izbiti ploščka iz obrambne tretjine, Timothy Campbell pa je z močnim strelom z razdalje