Španci v drugem polčasu zaprli vrata Slovencem v četrtfinale SP-ja

RTV Slovenija 20.01.2023  |  To. G.

Slovenija je izgubila ključno tekmo proti Španiji s 26:31 za preboj v četrtfinale svetovnega prvenstva v Krakovu. V 37. minuti so Slovenci še vodili z 19:18, sledilo pa je 12 črnih minut, ko so si Španci priigrali odločilno prednost (21:26).

Varovanci Uroša Zormana so doživeli drugi poraz na SP-ju. Po porazu proti Francozom v skupinskem delu v Katovicah so praznih rok ostali tudi v glavnem delu proti Špancem. Španci so v prvem polčasu vodili za štiri gole, toda Slovenci so jih ujeli, ob polčasu sta bili ekipi izenačeni (15:15). Drugi polčas je bolje začela Slovenija, ki je večkrat vodila za gol. V drugem delu drugega polčasa pa so slovenski rokometaši popustili, Španci pa so to kaznovali, povedli so za