#video Dončić po zmagi proti Miamiju: Z obrambo smo morali začeti od prve minute naprej

Dnevnik 21.01.2023  |  STA STA

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je ponoči v severnoameriški ligi NBA vodil Dallas Mavericks do prepričljive zmage proti Miami Heat s 115:90.

Ljubljančan je dosegel 34 točk in v statistiko vpisal še 12 skokov in sedem podaj. Dallas (25-22) je tako prekinil niz treh zaporednih porazov in na lestvici zahodne konference ostaja na petem mestu, mesto slabši je na vzhodu Miami (25-22). Dallas je strnil vrste predvsem v obrambi, v napadu pa sprva odlično reševal podvajanja na 23-letnemu Ljubljančanu v prvem delu dvoboja. Po prvi četrtini je prednost po trojki, s katero je Luka Dončić prehitel sireno, znašala 11