Dve podaji Kopitarja premalo za Kralje v Nashvillu

RTV Slovenija 22.01.2023  |  To. G.

Los Angeles je po dveh podajah Anžeta Kopitarja zaostanek z 0:2 iz prve minute v Nashvillu spremenil v vodstvo s 3:2, a nato so Plenilci v zadnji tretjini natresli tri gole in Kraljem zadali tretji zaporedni poraz. LAK je s tem padel na "wild card" mesta.

Po porazu s 3:5 pri Nashvillu je Los Angeles po dolgem času zdrsnil iz območja neposredne uvrstitve v končnico, kar zagotavljajo prva tri mesta v posamezni skupini. Pred tremi zaporednimi porazi so bili Kralji v položaju, da celo prevzamejo vodstvo na Pacifiku, a zdaj so zaostali za Vegasom in Seattlom, z zmago v Vancouvru s 4:2 pa jih je prehitel zdaj še Edmonton. Za nameček je vse bližje še druga močna ekipa iz Alberte – Calgary, ki je s 6:3 nadigral Tampo Bay.