Košir na drugi tekmi v Banskem obstal v osmini finala

RTV Slovenija 22.01.2023  |  T. J.

Slovenski deskarji so se na paralelni slalomski tekmi za svetovni pokal v Banskem odrezali nekoliko bolje kot v soboto, ko se nihče ni uvrstil v izločilne boje. Tokrat je bil uspešen Žan Košir, ki pa je nato izpadel v osmini finala.

Dobitnik treh olimpijskih medalj je moral priznati premoč Avstrijcu Arvidu Aunerju, ki je bil prepričljivo boljši. Košir je imel sicer 14. čas kvalifikacij. Tržičan je najprej na rdeči progi vpisal tretji čas, na modri pa nato 25., a se vseeno uvrstil med 16 najboljših. Za zmagovalcem kvalifikacij Italijanom Mauriziem Bormolinijem je zaostal 2,31 sekunde. Rok Marguč je bil 19., Tim Mastnak pa 22. Bormolini je bil najboljši tudi v izločilnih bojih. Drugo zmago v