Olimpija blizu točki v Beljaku, a izjemni Mattinen je imel drugačne načrte

RTV Slovenija 22.01.2023  |  A. G.

Hokejisti Beljaka so v 43. krogu Lige IceHL premagali SŽ Olimpijo s 5:3. Zmaji so igrali zelo dobro in še v 53. minuti je bil izid izenačen na 3:3. Blestel je branilec Nicolas Rivett Mattinen, ki je dosegel hat-trick.

To je bil že peti zaporedni poraz Ljubljančanov v Ligi IceHL. Od 2. decembra so dosegli le eno zmago, 1. januarja so odnesli tri točke iz Asiaga (4:5). Na zadnjih 14 tekmah so izgubili 13-krat in deseto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije, je vse bolj oddaljeno. Kapel spretno preusmeril smer ploščka Gostiteljem je uspel odličen start. V 3. minuti je Dominik Grafenthin streljal z leve strani, Anthony Morrone je bil pokrit, pred njim pa je Benjamin Lanzinger