Los Angeles po zmagi blizu vrha pacifiške divizije

RTV Slovenija 23.01.2023  |  R. K.

Z dvema goloma Jareta Andersona-Dolana so hokejisti Los Angelesa z 2:1 slavili v Chicagu in prekinili niz treh zaporednih porazov. Kralji za vrhom pacifiške divizije zaostajajo le za dve točki.

Na roko jim je šel tudi nepričakovan poraz vodilnega Vegasa, ki je s 4:1 klonil v Arizoni. Los Angeles je povedel v 10. minuti in vodstvo povišal sredi druge tretjine. Pri obeh golih je bil podajalec Kevin Fiala. Pheonix Copley je zaustavil 18 strelov, "čisto mrežo" pa mu je dobre tri minute pred koncem preprečil Ian Mitchell. Blackhawksi so pred tem dobili šest od zadnjih sedmih tekem. "Bili smo boljši na številnih področjih. Če bi izkoristili več priložnosti, bi