Bayern rešil točko, Dortmund do treh v sodnikovem dodatku

SiolNET 24.01.2023  |  R. P.

Po pestrem 16. krogu nemškega prvenstva, v katerem so dosegli kar 41 golov, kar je rekord sezone, se člani bundeslige za nove točke potegujejo že med tednom. Vodilni Bayern se je v torek namučil s Kölnom, že v četrti minut prejel gol, točko pa rešil z zadetkom Joshua Kimmicha v 90. minuti tekme. Leipzig je v uvodnem dejanju kroga na gostovanju napolnil mrežo Schalkeja (6:1) in se vodilnim Bavarcem približal na štiri točke. Borussia Dortmund je z 2:1 premagala Mainz.

Sportal Sedem golov v Dortmundu, šest golov Wolfsburga, sedem Kölna Kozlički, ki so v soboto nadigrali Werder kar s 7:1, kar je bila njihova najvišja zmaga v bundesligi po letu 1990, so namučili tudi bavarskega velikana. Köln je povedel že v četrti minuti z zadetkom Tunizijca Ellyesa Skhirija, domačim pa je točko prisptreljal Joshua Kimmich v 90. minuti tekme. Leipzig je v Gelsenkirchnu hitro povedel, v sedmi minuti je zadel Andre Silva, v 15. pa Benjamin Henrichs.