Ake odločil obračun vodilnih ekip Premier lige

RTV Slovenija 27.01.2023  |  A. G.

Na uvodni tekmi 4. kroga Pokala FA sta se pomerili vodilni ekipi Premier lige. Manchester City je na stadionu Etihad premagal Arsenal z 1:0. Edini zadetek je dosegel Nathan Ake v 64. minuti.

Topničarji imajo po polovici sezone v angleškem prvenstvu pet točk naskoka pred aktualnimi prvaki, odigrali pa so še tekmo manj. Ekipi se bosta kmalu znova srečali. V sredo, 15. februarja, bo v Londonu na sporedu preložena tekma 12. kroga Premier lige, ki bo izjemno pomembna v boju za naslov prvaka. V prvem polčasu so imeli Londončani več priložnosti. Takehiro Tomiyasu in Leandro Trossard sta zapretila, a se je izkazal vratar Stefan Ortega. Alvarez v vratnico, Ake