V Les Roussesu prvi dan najboljša Harald Oestberg Amundsen in Ebba Andersson

RTV Slovenija 27.01.2023  |  M. L.

Harald Oestberg Amundsen in Ebba Andersson sta zmagovalca preizkušnje smučarjev tekačev za točke svetovnega pokala na 10 km v prostem slogu v Les Roussesu. Najboljša slovenska uvrstitev je 30. mesto Anje Mandeljc.

Od obeh slovenskih predstavnic je boljši rezultat dosegla Anja Mandeljc, ki je bila 30., medtem ko je Eva Urevc končala preizkušnjo na 37. mestu. Za 25-letno Ebbo Andersson je to tretja zmaga v karieri in druga v tej sezoni, potem ko je bila najboljša v klasičnem koraku v Ruki na Finskem. V petek se ji je najbolj približala domačinka Delphine Claudel, ki je zaostala za 13,4 sekunde. Tretja je bila Američanka Jessie Diggins z zaostankom 20,5 sekunde. Anja Mandeljc