Partizan in Real dobila tekmo, ki zanju šteje največ

SiolNET 27.01.2023  |  S. K., Š. L.

Vselej vroči beograjski derbi, ki je trajal kar dve uri in osem minut, je v sklopu 21. kroga evrolige z 79:78 dobil Partizan. Za črnobele je to deseta evroligaška zmaga sezone, s katero so na lestvici tudi ujeli Crveno Zvezdo. Krog se je začel že v četrtek s košarkarskim el clasicom med Realom in Barcelono Mika Tobeyja, ki ga ni bilo v postavi katalonskega velikana, ta pa je derbi v Madridu izgubil s 86:91.

Evroliga, 20. krog Sportal Nov teden, novo razočaranje Foto: ABA/Dragana Stjepanović Partizan je v vročem Pionirju vodil večji del tekme, v zadnjih dveh minutah pa skoraj zapravil pet točk prednosti. Osebne napake in prosti meti so si sledili. A so črnobeli ostali dovolj zbrani. Je pa v zadnji sekundi Nemanja Nedović zadel trojko in tako je Crvena Zvezda izgubila samo za točko, končni izid je bil 78:79. Če bosta na koncu rednega dela sezone ekipi izenačeni, bo tako