Prednost Bayerna se topi, vse bližje tudi Dortmund

SiolNET 27.01.2023  |  R. P.

Nogometaši Leipziga so v uvodni tekmi 18. kroga nemške bundeslige brez pomoči kaznovanega Kevina Kampla premagali Stuttgart z 2:1. Berlinski derbi je na Olimpijskem stadionu pripadel Unionu, ki je premagal Hertho z 2:0 in se vodilnemu Bayernu, ki je v derbiju kroga doma remiziral proti Eintrachtu iz Frankfurta, približal na točko zaostanka. Borussia Dortmund je v nedeljo v gosteh ugnala Bayer Leverkusen in se povzpela na četrto mesto.

Nemško prvenstvo, 17. krog Za RB Leipzig je v uvodni tekmi kroga za vodstvo poskrbel Dominik Szoboszlai v prvem polčasu, isti igralec je v 49. minuti zadel še drugič. Za bolj zanimivo končnico je poskrbel Chris Führich, a je na koncu domačim uspelo zadržati minimalno prednost. Rdeči biki so drago plačali zmago, Španec Dani Olmo si je poškodoval mečno mišico, tako da ga čaka nekajtedenska odsotnost z zelenic. Svojim soigralcem pri Leipzigu ni mogel pomagati Kevin