Domen Prevc na stopničkah, Zajc z daljavo dneva šesti

RTV Slovenija 28.01.2023  |  T. O.

V Saporu so se mu stopničke izmaknile, na letalnici na Kulmu pa ne: Domen Prevc (236,0/224,0) je na prvi tekmi sezone v poletih osvojil tretje mesto. Zmagal je Halvor Egner Granerud s poletoma 238,0 in 231,0 metra. V finalu je bil izjemen Timi Zajc.

Zajc je na 235-metrski letalnici silovito napadel, z daljavo dneva 243 metrov je napredoval s 13. na šesto mesto. Žiga Jelar je bil 7., Anže Lanišek 13., Lovro Kos 16. in Žak Mogel 29. Kos je odlično poletel v poskusni seriji, z 234 metri je bil celo najdaljši. Granerud (prve stopničke kariere na letalnicah) je Dawidu Kubackemu (Poljak je bil danes deseti) prevzel rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala. Lanišek je ostal na tretjem mestu.