Maccabi prekinil zmagoviti niz Valencie, Bayern pošteno namučil Barco

RTV Slovenija 02.02.2023  |  T. J.

Košarkarji Valencie so po petih zaporednih zmagah v 23. krogu Evrolige klonili pred Maccabijem (93:94). Ob koncu so zapravili lepo priložnost za zmago. Klemen Prepelič je prispeval 15 točk.

Gostitelji so v prvem polčasu vodili za deset točk, toda v tretji četrtini je sledil preobrat in je z enako razliko povedel Maccabi. Napeta je bila končnica dvoboja. Za tretjo gostujočo zmago izraelskega velikana v tej sezoni je največ točk prispeval Wade Baldwin 19. Ameriški branilec bi kmalu postal osmoljenec dvoboja. Namreč, ko je bilo do konca še deset sekund, potem ko je Jared Harper, prvi strelec Valencie z 20 točkami zadel le en prosti met, je Baldwin skušal