Arsenal po petih mesecih znova na kolenih, Liverpool ne najde poti iz krize

RTV Slovenija 04.02.2023  |  R. K.

Nogometaši Arsenala so doživeli hud udarec v boju za naslov angleškega prvaka. V Liverpoolu je vodilna ekipa Premier lige z 1:0 izgubila proti do tega kroga predzadnjemu Evertonu, ki ga je prvič vodil novi trener Sean Dyche.

Junak srečanja je bil osrednji branilec James Tarkowski, ki je odločil obračun v 60. minuti s strelom z glavo po podaji Dwigta McNeila iz kota. To je bil šele drugi poraz topničarjev v sezoni, prvega je doživel pred natanko petimi meseci proti Manchester Unitedu. Everton, ki je 23. januarja odpustil Franka Lamparda, je zmagal prvič na zadnjih enajstih tekmah oziroma četrtič v sezoni. Nazadnje so slavili oktobra. Gostitelji so bili podjetnejši v prvem polčasu, v