Zadnji Makedonci zadali Cedeviti Olimpiji nov udarec

RTV Slovenija 04.02.2023  |  R. K.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 18. krogu Lige ABA na gostovanju v Skopju doživeli nepričakovan poraz. Zadnjeuvrščeni MZT, ki je pred tem dobil zgolj dva od 17 obračunov, je slavil z 79:74.

Ljubljančani so v sredo v Evropskem pokalu prekinili niz štirih porazov in številni so pričakovali, da jim bo zmaga dala krila, toda v Skopju so dosegli novo dno. Makedonci so vodili tako rekoč vso tekmo, največ za 14 v drugi četrtini. Olimpija jih je v drugem delu ves čas lovila. Na začetku zadnje četrtine je izenačila na 64, toda v zaključku tekme je MZT ušel na plus osem in srečanje mirno pripeljal do konca. Varovanci Jurice Golemca niso našli recepta za