Barcelona hitro kaznovala spodrsljaj Reala na Majorki

RTV Slovenija 05.02.2023  |  Mitja Lisjak

Nogometaši madridskega Reala so izgubili tekmo 20. kroga španskega prvenstva v gosteh proti Mallorci. Gostitelji so bili boljši z 1:0. Barcelona pa je na Camp Nouu s 3:0 ugnala Sevillo in še povečala prednost na vrhu prvenstvene lestvice.

Trener kraljevega kluba Carlo Ancelotti je imel kar nekaj težav s sestavo začetne enajsterice v Palmi de Mallorci, njegovo ekipo so namreč zdesetkale številne poškodbe, tik pred začetkom obračuna je bil prisiljen v vrata namesto Thibauta Courtoisa postaviti rezervnega vratarja Andreja Lunina. Ta je moral v prvem polčasu, v katerem je igro zaradi prekrškov na obeh straneh glavni sodnik Alejandro Hernandez ves čas prekinjal, po žogo v svojo mrežo v 13. minuti, ko ga