Al Hilal z dvema zadetkoma Al Davsarija izločil Flamengo

RTV Slovenija 07.02.2023  |  M. R.

Nogometaši Al Hilala iz Savdske Arabije so prvi finalisti klubskega svetovnega prvenstva v Maroku. V polfinalu v Tangerju so premagali južnoameriškega prvaka Flamengo s 3:2. Junak tekme je bil Salem Al Davsari z dvema zadetkoma in podajo.

Za hitro navdušenje azijskih navijačev na tribuni je poskrbel sodnik Istvan Kovacs, ki je že v 4. minuti pokazal na 11-metrovko, Al Davsari pa je uspešno izvedel strel z bele pike. Po 20 minutah dvoboja je z roba kazenskega prostora izenačil Pedro. Tekma se je prelomila ob koncu prvega polčasa. V osmi minuti sodnikovega dodatka je po ogledu videoposnetka Kovacs dosodil še drugo 11-metrovko za Al Hilal, Gersonu pa je pokazal drugi rumeni karton in ga predčasno