Helios po podaljšku izločil Krko

RTV Slovenija 08.02.2023  |  A. G.

Na derbiju četrtfinala Pokala Spar so košarkarji Heliosa izločili Krko. Domžalčani so prvo tekmo v Novem mestu dobili z osmimi točkami prednosti, to pa je uspelo tudi Novomeščanom na povratni tekmi (76:84). Podaljšek je pripadel Heliosu s 13:5.

Pri domači zasedbi sta bila najučinkovitejša Lovro Buljević (20 točk in 12 skokov) in Austin Wade Luke (19 točk in 9 podaj), pri gostih pa Rok Stipčević, ki je dosegel 19 točk. Prvo četrtfinalno tekmo so dobili Domžalčani z 82:74. Tudi na povratni tekmi so začeli bolje in prvo četrtino dobili s 23:16. Sledil je preobrat Krke, ki je do konca prvega polčasa povedla s 40:43. V 25. minuti srečanja so Novomeščani po trojki Stipčevića povedli s 43:59 in kazalo je, da bo