Kanadčan Crawford senzacionalno do svetovnega naslova, Ažnoh najboljši Slovenec

24ur 09.02.2023

Kanadčan James Crawford je presenetljivi zmagovalec superveleslaloma na svetovnem prvenstvu v Courchevelu v Franciji. Srebro je osvojil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki je za zmagovalcem zaostal pičlo stotinko, bronasto odličje pa Francoz Alexis Pinturault. Slovenski alpinci so tavali v ozadju. Še najboljši je bil najmlajši. Aktualni mladinski svetovni prvak v smuku Rok Ažnoh je osvojil 25. mesto.

Švicarski favorit Marco Odermatt je na četrtem mestu ostal brez svojega prvega odličja na svetovnem prvenstvu. Za novim svetovnim prvakom je zaostal 37 stotink sekunde. Boj za odličja se je razpletel že v prvih 30 minutah. Odermatt je s številko sedem, ki tokrat ni prinesla švicarske sreče, za 28 stotink sekunde prehitel do takrat vodilnega rojaka Loica Meillarda. Odermatt je v cilju zmajeval z glavo, kajti vedel je, da njegova prednost ne bo dovolj velika. Že