Polona Klemenčič slovensko presenečenje sprinta

RTV Slovenija 10.02.2023  |  T. O.

Polona Klemenčič je na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Oberhofu odlično opravila sprintersko preizkušnjo. Zadela je vseh 10 strelov in osvojila osmo mesto. To je njen največji uspeh v karieri. Zmagala je Nemka Denise Herrmann-Wick.

Anamariji Lampič, ki je pred letošnjo sezono iz tekaških vrst prestopila med biatlonke, nastop ni uspel. Osvojila je 58. mesto. S številko 2 je odlično začela, pri streljanju leže je pokrila vseh pet tarč, pri streljanju stoje pa je morala kar štirikrat v kazenski krog. Tudi tekaško danes ni bila tako razpoložena, kot smo od nje vajeni. Za Denise Herrmann-Wick je zaostala 50 sekund. Očitno je angina pustila posledice. Zaostala je dve minuti in 46 sekund, kar v