Risi že po 17 sekundah začeli rešetati korejsko mrežo

RTV Slovenija 10.02.2023  |  T. O.

Slovenska hokejska reprezentanca je v drugi tekmi pripravljalnega turnirja v Bolzanu premagala Južno Korejo z 10:0. Že po prvi tretjini je bilo 5:0. Anže Kuralt je dosegel tri zadetke, Rok Tičar zadetek in štiri podaje.

Slovenija je na turnirju v Bolzanu, eni od stopnic v pripravah na majsko svetovno prvenstvo elitne skupine v Rigi, dosegla še drugo zmago. Potem ko je v četrtek v uvodu po podaljšku z 1:0 premagala gostitelje Italijane, je tokrat brez težav ugnala Južno Korejo. Potem ko je na prvi tekmi delo v vratih odlično opravil Gašper Krošelj, je priložnost dobil Luka Gračnar in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Vse je bilo odločeno že v prvi tretjini, v kateri so Slovenci