Še en tesen dvoboj Maribora in Kamnika; milijon za žensko odbojko

RTV Slovenija 13.02.2023  |  T. O.

V 18. krogu odbojkarskega prvenstva je največ pozornosti pritegnila tekma med Merkurjem Mariborom in Calcitom Volleyjem. Potem ko je Maribor v sredo zmagal z 2:3, so v soboto z enakim izidom zmagali kamniški odbojkarji.

Pred 250 gledalci v dvorani Tabor se je prvi niz končal na razliko (29) in z zmago gostiteljev, ki so ubranili dve zaključni žogi Calcita. V drugem nizu je Calcit Volley povedel z 12:16, v tretjem pa 11:15. V obeh primerih je prednost zadostovala za zanesljivo osvojena niza. Mariborčani so udarno začeli četrti niz (3:0), na koncu pa je po napeti končnici Merkur Maribor niz dobil na 22. Nemanja Pernuničić je zamenjal Žigo Donika in načel kamniški sprejem z odličnimi