Ema Klinec četrta v kvalifikacijah Rasnova

RTV Slovenija 16.02.2023  |  T. J.

Smučarske skakalke so na zadnji postaji pred nordijskim svetovnim prvenstvom v Planici opravile s kvalifikacijami pred petkovo tekmo na srednji napravi. Od Slovenk je bila v Rasnovu najboljša Ema Klinec na četrtem mestu.

Klinec, ki bo pod Poncami branila naslov svetovne prvakinje na srednji skakalnici iz Oberstdorfa, je skočila 88,5 m, s čimer je 5,7 točke zaostala za zmagovalko kvalifikacij Nemko Katharino Althaus, ki je skočila 91,5 m. Z enako daljavo je bila druga Norvežanka Eirin Maria Kvandal, ki je zbrala 0,8 točke manj. Njena rojakinja Anna Odine Stroem je z 90,0 m za 0,1 točke premagala najboljšo Slovenko. Nika Prevc je z 88,0 m zasedla deveto mesto. 15-letna Ajda Košnjek