Los Angeles tako učinkovit ni bil že 30 let

RTV Slovenija 19.02.2023  |  T. O.

Los Angelesu je v NHL-u uspela četrta zaporedna zmaga. S 6:5 je po dramatičnem razpletu in izvajanju kazenskih strelov ugnal Arizono. Anže Kopitar je tako kot dan prej prispeval gol in podajo. Spektakel v Carolini so s 4:1 dobili gostitelji.

Kralji so bili v prvi tretjini izjemno učinkoviti in so vodili s 5:1. Dosegli so celo pet golov v manj kot osmih minutah, natančni so bili Kevin Fiala, Anže Kopitar, Blake Lizotte, Matt Roy (podaja Kopitar) in še drugič Fiala (ob tem je imel še eno podajo). Vse od novembra 2005 Los Angelesu ni uspelo v prvi tretjini doseči toliko zadetkov. Po vratarski menjavi pri gostih (Karela Vejmelko je nadomestil Connor Ingram) je strelski navdih splahnel in gostom je uspel