Kristoffersen od besa do zlata, srebro za Grka, Marovt do rezultata kariere

SiolNET 19.02.2023  |  M. P., Š. L.

Svetovni prvak v slalomu je Henrik Kristoffersen, kar je prva zlata kolajna za smuči Van Deer nekdanjega smučarskega šampiona Marcela Hirscherja. Norvežan je bil po prvi vožnji besen in šele 16. Srebro je osvojil Grk AJ Ginnis. S številko 24 je prišel do uspeha kariere. Bron je dosegel Italijan Alex Vinatzer. S 26. mestom je najboljši dosežek v članski konkurenci dosegel mladi Tijan Marovt.

Sportal Senzacija: Mikaela premagana, zlato Kanadčanki, ki je prvič na stopničkah komentarji: 1 Moški slalom je bil zadnje dejanje svetovnega prvenstva v alpskem smučanju v Meribelu in Courchevelu, kar je bil vrhunec tekmovanja. Norvežan Henrik Kristoffersen je osvojil svojo drugo zlato kolajno na svetovnih prvenstvih (leta 2019 je bil prvi v veleslalomu). Z najboljšim časom finala je pridobil kar 15 mest. Vodilni po prvi vožnji Avstrijec Manuel Feller je zapravil