Mariborčani v deliriju, Riera česa takšnega z Olimpijo ne pomni

SiolNET 19.02.2023  |  Rok Plestenjak

Nogometaši Maribora so v prekrasni navijaški kulisi, na večnem derbiju se je zbralo največje število gledalcev v tej sezoni (9.611), premagali Olimpijo z 2:0 in se vodilnim zmajem približali na 12 točk zaostanka. Zmagovalca sta odločila zadetka Žana Vipotnika in Marka Božića, Ljubljančani pa so zapravili najstrožjo kazen. Izkoristiti niso znali niti obdobja, ko so imeli po izključitvi Josipa Iličića igralca več. Srečanje žal ni minilo brez navijaških incidentov, za katere so v zadnjih minutah poskrbeli

Sportal Maribor po veliki zmagi nad Olimpijo zmanjšal zaostanek komentarji: 7 Obdobje, ko je Olimpija v Ljudskem vrtu parala živce navijačem Maribora v Ljudskem vrtu, je začasno prekinjeno. Vijolice so dokazale, da njihov zmagoviti niz v jesenskem delu ni bil naključen. Kapetan Olimpije Timi Max Elšnik je takrat izrazil dvom in dodal, da je bilo tako proti slabšim tekmecem v prvi ligi. In da bo spomladi proti boljšim drugače. A se je Štajerec z zeleno-belim srcem