Lucija Medja druga v kvalifikacijah smučarskih tekov

RTV Slovenija 22.02.2023  |  D. S.

Slovenska smučarska tekačica Lucija Medja je osvojila drugo mesto v današnjih ženskih kvalifikacijah v smučarskem teku na petkilometrski razdalji v prosti tehniki.

To je bil po treningih prvi tekmovalni nastop na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici, kjer se bodo za odličja prvič merili v četrtek. Pred 18-letno Medjo je bila s prednostjo sedmih sekund le 47-letna Brazilka Jaqueline Mourao, tretja je bila Islandka Gigja Bjornsdottir s 34,4 sekunde zaostanka. V kvalifikacijah so nastopile tekmovalke, ki nimajo dovolj točk, da bi se lahko neposredno udeležile tekme. "Tekmovalno sem odprla svetovno prvenstvo za