Peter Prevc ne bo vzel prevelike zajemalke za juho

SiolNET 22.02.2023  |  Jaka Lopatič

Za slovenskega skakalnega šampiona Petra Prevca lahko v pozitivnem pomenu besede rečemo, da je pravi skakalni lisjak. Ima že toliko izkušenj in je navdušil na velikih tekmovanjih, da ne bi bilo nič nenavadnega, če bi se mu po nekoliko slabših koncih tedna v svetovnem pokalu uspelo eksponentno dvigniti in na domačem nordijskem svetovnem prvenstvu konkurirati za najvišja mesta.

Sportal Spored nordijskega svetovnega prvenstva v Planici komentarji: 1 Hvalevredna je bera medalj Petra Prevca, ki jih je začel osvajati že leta 2011, ko je bil z ekipo bronast na nordijskem svetovnem prvenstvu v Oslu. Prve posamične se je razveselil dve leti pozneje v Predazzu, kjer je bil najprej bronast na srednji in srebrn na veliki napravi. Leto pozneje je osvojil novi medalji na olimpijskih igrah. Leska sta bili enakega, le skakalnici je zamenjal. Istega