Dončić znova prvo ime Dallasa ob prepričljivi zmagi nad Spursi

24ur 24.02.2023

Po tednu dni premora so košarkarji Dallasa v severnoameriški poklicni ligi NBA v svojem American Airlines Centru gostili že zdavnaj odpisani San Antonio Spurs in slavili prepričljivo zmago s 142:116. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil znova najučinkovitejši posameznik dvoboja, saj je v dobrih 30 minutah igre 28 točkam dodal še 10 podaj, sedem skokov ter dve ukradeni žogi in blokadi.

Čeprav so košarkarji San Antonia v Dallas pripotovali s popotnico kar štirinajstih zaporednih porazov, se to ni poznalo v večjem delu prve četrtine, saj so varovanci trenerja Jasona Kidda šele v končnici le-te prišli do svoje prve otipljivejše prednosti na tekmi. Prvi zvezdnik Mavsov Luka Dončić je v tem delu igre dosegel 11 točk, domači pa so v drugi del obračuna vstopili s prednostjo osmih točk (34:26). V prvi peterki Dallasa so bili poleg omenjenega slovenskega