Slovenija kvalifikacije za SP zaključila s porazom proti Izraelu

24ur 27.02.2023

Slovenska košarkarska reprezentanca je že dolgo nazaj zagotovila svoj nastop na jesenskem svetovnem prvenstvu na Filipinih, Japonskem in v Indoneziji. Posledično poraz v Talinu proti Estoniji na predzadnji tekmi kvalifikacij ni pretirano bolel, vsekakor pa je vedno zanimivo spremljati mlajše člane reprezentance, ki se borijo za vstopnico na letalo proti daljnem Vzhodu. Po prvem polčasu so Izraelci vodili 42:38, a Slovenci so predvsem na ramenih razpoloženega Gregorja Glasa v zadnjo četrtino vstopili s

Tekmo so v slovenski prvi peterki začeli tokratni kapetan Aleksej Nikolić, Žiga Samar, Rok Radović, Blaž Mahkovic in Jurij Macura. To pomeni, da je kljub trebušnim težavam velikega števila reprezentantov pred tekmo, na srečanju vendarle selektorju Aleksandru Sekuliću bila na voljo celotna zasedba. Zgolj Bine Prepelič je v prvem polčasu obsedel na klopi, v drugem pa je tudi on vstopil v igro. Slovenci so tekmo začeli odlično in po štirih minutah igre so vodili že