Prva vrsta za svetovne prvake, a Leclercu se vseeno smeje

SiolNET 04.03.2023  |  M. P.

Svetovni prvak Max Verstappen nadaljuje, kjer je končal sezono 2022: na prvem štartnem mestu. Dirkač Red Bulla je bil najhitrejši na kvalifikacijah za VN Bahrajna. Ob njem bo v prvi vrsti Sergio Perez (Red Bull). Drugo vrsto sta si pridirkala dirkača Ferrarija. Fernando Alonso (Aston Martin), ki je blestel na treningih, je kvalifikacije končal na petem mestu. Štart dirke bo v nedeljo ob 16. uri.

Sportal Trening pritrjuje: Maxov prvi izzivalec bo Alonso Fernando Alonso Foto: Guliver Image Prvo od 23 dirk prvenstva formule 1 2023 bo s prvega štartnega mesta začel dvakratni svetovni prvak Max Verstappen (Red Bull). V zadnjem delu kvalifikacij je odpeljal dobro desetinko hitreje kot Sergio Perez (Red Bull) in skoraj tri kot tretji Charles Leclerc (Ferrari). Četrti čas je dosegel Carlos Sainz (Ferrari). So pa samo Verstappen, Perez in Sainz v kvalifikacijah