Anita Horvat s srebrom do uspeha kariere v Carigradu

RTV Slovenija 05.03.2023  |  D. S.

Anita Horvat je na 37. evropskem prvenstvu v dvoranski atletiki v Carigradu osvojila srebrno medaljo v teku na 800 metrov (2:00,54). Prehitela jo je le izjemna Britanka Keely Hodgkinson (1:58,66).

Lastnica tretjega izida sezone v Evropi je že pred prvenstvom napovedala boj za odličja. To je potrdila tudi med samim EP-jem, ko je zanesljivo zmagala v svojih skupinah tako v kvalifikacijah kot tudi v sobotnem polfinalu. Keely Hodgkinson, srebrna na zadnjih olimpijskih igrah in svetovnem prvenstvu, je vodila od starta do cilja. Po nekaj manjših težavah na začetku, bila je četrta, pa je Horvat vse kroge začela in končala na drugem mestu ter je tudi v ciljni