Zlata vredna zmaga Dallasa. Dončić načel, Irving pokončal tekmeca. #video

SiolNET 07.03.2023  |  M. P.

Slovenski košarkarski junak Luka Dončić se je z Dallasom razveselil zelo pomembne zmage v ligi NBA. Doma je premagal Utah (120:116), neposrednega tekmeca v boju za končnico. Dončić je vseh 29 točk dosegel še pred zadnjo četrtino, nato pa spremljal strelski šov soigralca Kyrieja Irvinga, ki je kar 17 od 33 točk prispeval v zadnjih 12 minutah. Goran Dragić (Milwaukee) zaradi bolečin v levem kolenu ni kandidiral za tekmo z Orlandom. Zaradi bolezni je manjkal tudi njegov zvezdniški soigralec Giannis

Liga NBA, 6. marec Dallas Mavericks : Utah Jazz 120:116 (34:31, 59:59, 87:86) Irving 33, Dončić 29, Hardaway Jr. 24; Markkanen 33, Horton-Tucker 21, Olynyk 12 Učinek Luke Dončića: 29 točk (met za tri 4/11, met za dve 6/12, prosti meti 5/8), 10 sk., 6 as., 1 blok., 2 ukr. žogi, 6 izg. žog v 34 minutah Vrhunci dvoboja v Dallasu: "Gre na bolje, vedno boljši smo," je prepričan Kyrie Irving, specialist za zadnje četrtine, v katerih v tej sezoni dosega največ točk v ligi