Velika točka slovenskih futsalistov, ki ostajajo v igri za SP!

SiolNET 08.03.2023  |  STA

Slovenska futsalska reprezentanca je v Mariboru igrala še zadnjo tekmo prvega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2024. Izbranci Tomislava Horvata so v dvorani Tabor proti favoriziranemu Kazahstanu igrali 3:3 (1:3). Slovenci so se uvrstili v elitni del kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu. To jim je uspelo, potem ko so v skupini 5 osvojili drugo mesto in se kot ena najboljših štirih drugouvrščenih reprezentanc prebili med najboljšo dvajseterico. Slovenija doslej še nikoli ni igrala na SP.

Sportal Futsal reprezentanca naredila prvi korak proti SP Kazahstanci so povedli po dobrih petih minutah igre, ko je iz ostrega kota z desne strani zadel Albert Akbalikov. V osmi minuti je imela tudi Slovenija veliko priložnost za izenačenje, pa tudi v deveti minuti je do strela prišel Žiga Čeh, vendar je bil vratar gostov Nuralem Bajdula zbran. Je pa Čeh zadel le nekaj sekund pozneje, ko je po samostojni akciji z močnim strelom levico zadel za 1:1. Kaj lahko bi se