Poraz Dallasa v New Orleansu, Dončić v bolečinah predčasno končal tekmo

24ur 09.03.2023

Košarkarji Dallas Mavericks so po seriji domačih tekem gostovali v New Orleansu in izgubili s 106:113. Slovenski košarkar Luka Dončić je tekmo končal s 13 točkami, tremi skoki in osmimi podajami. Ljubljančan je moral predčasno s parketa v tretji četrtini zaradi bolečin v levi stegenski mišici in se ni več vrnil v igro. Skupaj je odigral 28 minut. Prvi strelec Teksašanov je bil Kyrie Irving s 27 točkami.

Luka Dončić je do takrat v 28 minutah na parketu zbral 15 točk ob skromnem metu iz igre (4-13) ter tri skoke in osem podaj. Ob tem si je zaradi ugovarjanja sodnici prislužil tudi 15. tehnično napako. "Vsi vidimo, da se Luka ne giblje dobro. Met, obramba - vpliva na vse. Bori se s težavami, da bi pomagal soigralcem, a tokrat ni mogel nadaljevati tekme. Upajmo, da ni nič resnega in da se bo čim prej vrnil v ekipo," pa je po tekmi o poškodbi prvega zvezdnika dejal