Železarji v četrtfinalni seriji povedli z 2:0

RTV Slovenija 09.03.2023  |  D. S.

Hokejisti SIJ-ja Acronija Jesenic so dobili tudi drugo četrtfinalno tekmo Alpske lige. Vipiteno so premagali v gosteh z 2:0 in so že na pol poti do polfinala.

Danes je bil dvoboj izenačen do začetka zadnje tretjine. Nobena od ekip ni zadela, vratarja Jakob Rabanser pri domačih (na koncu 33 obramb) in Antti Karjalainen pri gostih (29) pa sta svoje delo opravljala brez napak. Priložnosti za zadetek so imeli gostje v prvih dveh tretjinah tudi ob dveh številčnih prednostih, a sta ostali neizkoriščeni, prav tako domači "power play". Ko je že kazalo, da bosta obrambi zdržali še v zadnji tretjini, so v 46. minuti vendarle